23 maja do naszej biblioteki przyszły dzieci z mamami na „Czytanki Dzieciaczka”. Spotkanie pełne radości przybliżyło maluchom świat ptaków. Zabawy - „Ptaszki do gniazdek” oraz „Wyszła kura na podwórze” rozruszały miłe towarzystwo. Bardzo dobrze udawaliśmy ruchy ptaszków. Prowadząca zajęcia zaprosiła uczestników do rozpoznania bociana, dzięcioła, łabędzia, mewy, papugi, pawia, sowy, sroki, wróbla ( na planszach / w książkach). Wystawka „Ptaszki świergolaszki” składająca się z 45 książek, ukazała dzieciom ogromną ilość ptasich opowieści, bajek, wierszyków oraz wiadomości przyrodniczych. Celem „Czytanek Dzieciaczka” jest zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego czytania i wypożyczania książek zgodnie z tematem spotkań. Nieważne czy to „stara” książka czy nowość. Uśmiech dziecka, zaciekawienie i chęć udziału w zabawach czytelniczych jest dla Nas nagrodą. Ptaki świergocą, to wydają krótkie, wysokie, raczej przyjemne dla ucha dźwięki...Tak jak dzieci! Zagadki o ptakach, piosenki o lataniu i śpiewie ptaszków i opowiadanie „Ptaszek i jego nowy przyjaciel” napisane przez Dominikę Kasperczyk z Mamą mogą zainspirować dzieci i być może będą uważnie obserwować napotkane ptaki , na wiosennym spacerze, fruwające lub siedzące na gałęziach drzew.