7 maja w naszej bibliotece odbyły się Warsztaty Małego Podróżnika prowadzone przez archeolożkę i podróżniczkę Annę Jaklewicz. Zaproszone dzieci z PN z OI, PP nr 3, PP nr 4, PP z OI prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek uczestniczyły w warsztatach „Chiński nowy rok” oraz „Tajemniczy Egipt”. Podczas Święta Wiosny czyli Nowego Roku, Chińczycy dekorują domy kaligrafiami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Obchody kończy Święto Latarni, kiedy to ulice miast ozdabiane są kolorowymi lampionami. Dzieci zrobiły papierowe lampiony i sprawdziły też czy posługiwanie się pałeczkami jest trudne. Inne przedszkolaki przekonały się, że hieroglify to nie pismo obrazkowe i nauczyły zapisywać imiona egipskimi znakami. Hieroglificzne pismo starożytnego Egiptu to jeden z najstarszych i najpiękniejszych systemów zapisu myśli ludzkich, jakie znamy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się kto i w jaki sposób zbudował piramidy, jak wyglądał ubiór faraona, władcy starożytnego Egiptu i obejrzeliśmy przegląd bogów Egiptu. W warsztatach przeprowadzonych, w ciekawy i profesjonalny sposób, przez archeolożkę Annę Jaklewicz wzięły udział 84 osoby.

Grupa "Żabki" z PP nr 4 / Grupa "Pszczółki" z PP z OI prowadzone przez ZSA

Grupa "Delfinki" z PP nr 3

Grupa "Króliczki" z PN z OI

8 maja w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Motylkom z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek bajkę pt. „Wilk miał okropny katar” Steve’a Smallmana i wiersz pt. „Cukiernia” Kingi Grabowskiej-Bednarz czytał radny Rady Miejskiej Bielawy Rafał Kuśmierek. Przedszkolaki obejrzały również przedstawienie bibliotecznego Teatrzyku „Kukiełkowo” pt. „Muminki i niespodzianka”.

9 maja odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba, na które przyszli uczniowie klas I d i II d z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Pisarz opowiadał o swojej książce pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, która uczy i bawi, dzięki niej dzieci zdobywają umiejętność posługiwania się mapą. Jej głównym przesłaniem jest motto: „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”. Podczas spotkania autor również zwrócił szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa sen, zdrowe odżywianie, zdobywanie wiedzy, a przede wszystkim czytanie.

10 maja odbyła się VII Noc w Bibliotece. Ten czas dzieci spędziły na wspaniałej zabawie, m.in. oglądały przedstawienie bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowo zatytułowane „Muminki i niespodzianka”, występ iluzjonisty Michała Sośniaka, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, quizach, kalamburach. Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wypuścili do nieba kolorowe lampiony.

13, 14 i 15 maja w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom bajki i znane wiersze polskich autorów, Biedronkom z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek, Króliczkom z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi oraz Żabkom z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi przeczytali znani bielawianie: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Jarosław Florczak, aktorka Urszula Lorenz, radna Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Małgorzata Greiner. W tych dniach przedszkolaki obejrzały również przedstawienie bibliotecznego Teatrzyku „Kukiełkowo” pt. „Muminki i niespodzianka”.