Chodzisz_z_dzieckiem_do_biblioteki__Dajesz_mu_wie_cej_niz__mys_lisz.png

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. We wrześniu 2018 r. rozpoczęliśmy pilotażową odsłonę projektu skierowaną do trzylatków. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie pojawi się na stronie www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 r.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

IMG_20190424_174159.jpg