Wszystkie 871914

Jesienny "kfiatek"

Jeden z naszych czytelników będąc na spacerze na Górze Parkowej, zwanej również Górą Krasnoludków, mimo późnej pory znalazł w lesie "kfiatka". Śmiech

Postanowił zareagować i przesłał do naszej biblioteki zdjęcie "kfiatka" z zapytaniem: Czy zanim napisze i opublikuje się coś, czego się samemu nie wie, nie można sięgnąć do fachowej literatury?

Jednocześnie informujemy, że:

Wieża „Wolfgang Turm”

VI 1925 r. Wieża widokowa na górze Herrleinberg (Góra Krasnoludków). Na zlecenie bielawskiego „Eulengebirgsverein” (Towarzystwo Sowiogórskie) w bielawskim warsztacie ślusarskim Curta Steuera zbudowana została stalowa wieża widokowa (wys. 9 m) z dwiema platformami widokowymi. Nazwano ją „Wolfgang Turm” (Wieża Wolfganga) – od imienia fundatora, dra Wolfganga Dieriga, członka tego towarzystwa. Erwin Sperlich, sekretarz towarzystwa turystycznego, 9 VI 1925 r. poprosił nadzór budowlany o odbiór obiektu - po dopełnieniu tej formalności 20 VI 1925 r. dokonano uroczystego otwarcia wieży.

W razie gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, informacje przez nas podane można potwierdzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Stefana Żeromskiego 43 w Bielawie. Biblioteka posiada bogatą ofertę literatury regionalnej.

Zachęcamy również do nadsyłania znalezionych przez Państwa lokalnych "kfiatków".