4 kwietnia na spotkanie czytelniczo-przyrodnicze w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przyszły dzieci z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi wraz z nauczycielką Barbarą Morasz. Było ciekawie i wesoło. Głównym tematem spotkania było przekonanie dzieci, że chwasty (roślinki zielone) są ważne, a w dodatku są piękne. Bibliotekarka przedstawiła przedszkolakom kilka przewodników przyrodniczych o świecie roślin (jak zbierać i utrwalać rośliny), kwiaty dziko rosnące (gromadzenie i rozpoznawanie), kwiaty i owady (występowanie i wygląd). Grupa „Pszczółek” chętnie odpowiadała na zagadki o chwastach i warzywach, w nietypowy sposób, z zamkniętymi oczami. Pod koniec marca obchodzony jest Światowy Dzień Doceniania Chwastów. Dzieci wiedzą, że chwasty przeszkadzają rosnąć innym roślinom, pojawiają się ciągle, jak natrętna mucha. To co dla jednego jest chwastem, dla drugiego może być skarbem. Chwasty wpływają korzystnie na jakość gleby, kwitnące o różnych porach roku stanowią pokarm dla owadów zapylających, ale również wykorzystywane przez człowieka jako żywność, składnik leku lub kosmetyku. Uczestnicy zajęć wysłuchali wierszy „Marchewka” Jana Brzechwy oraz „W ogródku Zosi” Władysława Broniewskiego. Okazało się, że dzieci lubią warzywa i piją herbatki ziołowe. Podczas prezentacji książek, mali czytelnicy, mogli dotykać, zaglądać do środka, mówić o swoich wrażeniach i upodobaniach. Piosenki „Ufoludek” i „Wąską ścieżką przez ogródek” zaprosiły „Pszczółki” do zabawy z ruchem, zaś opowiadanie „Marchewkowy tort” Grzegorza Kasdepke przekazało ważną informację, że należy być tolerancyjnym wobec osób, które inaczej żyją czy wyglądają.