We wtorek 26 marca 2019 r. bibliotekarka z Działu Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej złożyła wizytę maluchom z grupy pierwszej w Przedszkolu Publicznym nr 4. Pani Jola przyszła do Sarenek na spotkanie z cyklu „Z książką z biblioteki”. Przyniosła ze sobą smoka Milusia – przyjaciela książek i dzieci oraz piękne bajeczki. Po wspólnym zapoznaniu się, maluszki wysłuchały opowieści pt. „Franklin i przyjęcie urodzinowe”. Później dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały sobie przyniesione przez panią Jolę bajki. W tych uroczo ilustrowanych książeczkach znalazły przygody Bzyczka i jego przyjaciół, zapoznały się z historią małej dziewczynki Zuzi i jej najlepszego przyjaciela pieska Zizu, wybrały się z Mysią na wieś, jednym paluszkiem mogły rozpalić gwiazdy na nocnym niebie, zapalić światła w calutkim miasteczku, dzięki wesołej pacynce poznały słodką historię misia Maćka, który przygotowywał się do snu, razem z miękką ośmiornicą Olą znalazły się w jej podwodnym świecie a seria obrazkowych historyjek pomogła im ćwiczyć spostrzegawczość i rozwijać wyobraźnię. Sarenki były oczarowane tymi książkami. Na zakończenie spotkania zostały zaproszone do biblioteki wraz z rodzicami by tam wyrobić sobie kartę czytelniczą i móc je wypożyczyć do domu. Przed wyjściem bibliotekarki, przedszkolaki złożyły na jej ręce podziękowanie „za wizytę w naszym przedszkolu i magiczne spotkanie z książką”.