14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dziećmi ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” mogły wykazać się sprawnością umysłu i rąk. Chętnie rozmawiały o porach roku, bajkowych postaciach i rodzajach książek. Po recytacji wiersza „Piękne zwyczaje” Czesława Janczarskiego bibliotekarka zadała pytania kontrolne związane z wysłuchanym tekstem. Dzieci zapamiętały, że słonko mówi rano dzień dobry, chmurka zasłaniając słonko mówi przepraszam, zaś trawy i zioła szumią - dziękuję za ciepły deszczyk. Następnie starszaki bawiły się w „Dwa kotki” – czyli odtwarzanie ruchem treści piosenki. Zabrakło wersu o ogonku. Uczestnikom należą się brawa za spostrzegawczość i uzupełnienie wyliczanki.

Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom serię książek słynnego rysownika francuskiego Alaina Grée oraz Bajki pachnące cytrynami, truskawkami i czekoladą autorstwa Joanny Krzyżanek. Spotkanie z bajkami przebiegało w wesołym nastroju, chętnie „Biedronki” utworzyły z kwadratowych książeczek kolorowe słoneczko i odgadywały na podstawie ilustracji, o czym jest treść bajki. A kto to ten Niedośpiałek Maleńki? To skrzat z opowieści „Jak Niedośpiałek przestał być Niedojadkiem” Maciejki Mazan. Niedośpiałek nie chciał jeść niczego oprócz leśników. Mama martwiła się, że skrzat chudnie i niedługo pofrunie do nieba, gdy silniej powieje wiatr. Po wycieczce do Polańskich Zakładów Lotniczych i zabawy w symulatorze postanowił, że zostanie lotnikiem. A żeby być lotnikiem trzeba być dużym i trzymać poziom i powinien maluch więcej jeść, żeby dosięgnąć nogami do podłogi. Niedośpiałek wziął sobie porady do serca i naprawdę zjadał Pomidory! Ogórki! Szpinak! I poziomki! Zawijane w leśnik.

„Biedronki” z nauczycielką Danutą Grzesiak z SPN podziękowały za spotkanie czytelnicze i wypożyczyły „Bajkę pachnącą czekoladą” Joanny Krzyżanek i „Przyrodę” Alaina Grée do przedszkola.