We wtorek 5 marca 2019 r., po raz pierwszy odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną grupa VI Żabki z Przedszkola Publicznego nr 4 z nauczycielką Lucyną Łuciów. Zerówkowicze zostali poinformowani, jak należy zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem. Przedszkolaki podczas wizyty zwiedziły wszystkie działy, zapoznały się z księgozbiorem Działu Dziecięco-Młodzieżowego i zostały zachęcone do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Na zakończenie wysłuchały jeszcze kilku „Wierszyków łamiących języki” Małgorzaty Strzałkowskiej i wierszowaną opowieść o wartościach płynących z czytania książek i zasadach prawidłowego obchodzenia się z nimi z książki pt. „Niezwykłych książek świat” Izabeli Jędraszek. Przed wyjściem Żabki wręczyły pani Joli ręcznie zrobiony wiosenny koszyczek, który ma przypominać mile spędzony czas w bibliotece.