Spotkanie edukacyjne z Lechem Tkaczykiem

W ramach cyklu pt.„ Spotkania z bajką edukacyjną” 25 października 2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie gościła autora bajek muzycznych i słuchowisk dla dzieci- Lecha Tkaczyka.

Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Montessori” z nauczycielką Elżbietą Rybaczuk oraz z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie wraz z Małgorzatą Moździerz oraz Jolantą Błaszczyk, miały okazję poznać zawód strażaka i wiele ciekawostek na temat jego pracy.

W spotkaniu uczestniczył prawdziwy strażak Bartłomiej Zarzycki, który opowiedział dzieciom o niebezpieczeństwie związanym z zabawą ogniem, udzielił kilku wskazówek dotyczących pierwszej pomocy i chętnie  mówił o tym, jak należy zachować się w czasie pożaru. Strażak zaprezentował strój, w którym pracuje, a na zakończenie podarował przedszkolakom odblaskowe zabawki.
Dzieci  były bardzo zadowolone ze spotkania, dzięki któremu mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat pracy w Straży Pożarnej.

Serdecznie dziękujemy Adrianowi Pańczakowi z firmy Boxmet Medical za rzeczowe wsparcie naszego spotkania z przedszkolakami oraz Bartłomiejowi Zarzyckiemu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za udział i krótką lekcję na temat zagrożeń w czasie pożaru.

Lech Tkaczyk z przedszkolakami

Lech Tkaczyk