13 grudnia odbyło się spotkanie z cyklu „Czytanki Dzieciaczka”. Nasza biblioteka proponuje dzieciom w wieku od 3 do 5 lat i ich rodzicom spędzenie czasu razem w gronie przyjaznych osób. Zawsze dzieci mogą wybierać z ogromnej ilości książek, te najbardziej pasujące tytuły lub ilustracje i oglądać na miejscu.

Czy książka to dobry prezent? Czy książka może cieszyć? Czy książka wciąga? 3XTAK. Książka to super prezent. Dzieci wysłuchały historyjki „Idealny prezent” Rohana Henry’ego.  Książka opowiada o wzruszającej historii Królika Leona, poszukującego idealnego prezentu dla swojej przyjaciółki Lizy. Co byłoby najlepszym podarunkiem? Może piękny jesienny liść? A może najdelikatniejszy płatek śniegu? Motyl? Każdy prezent okazuje się nietrwały, a poszukiwania na końcu świata nie przynoszą zadowalających rezultatów. A czasem potrzeba tak niewiele…  Maluchy dowiedziały się, że uścisk i dobre słowo też może ucieszyć i dawanie prezentów daje dużo przyjemności.

Między zabawami z lornetkami (oczami rodzica i dziecka) i przytulankami (dłonie mamy i dziecka), uczestnicy tworzyli serca i drzewka ze słodkich laseczek oraz częstowali się kawałkami pomarańczy. W drugiej połowie spotkania z zainteresowaniem oglądały maluchy bajkę o lwie Raa Raa pod tytułem „Idealny prezent” i wysłuchały piosenek „Ulica Śnieżynkowa” Majki Jeżowskiej oraz „Podarunki z nieba” ZoZi. Prezent, upominek, dar, podarunek – idealny, atrakcyjny, wyśmienity, pasujący do marzeń osoby otrzymującej.

Zapraszamy czytelników do odwiedzania naszej biblioteki, czekają na Was stosy nowości książkowych i filmów. Następne „Czytanki Dzieciaczka” w styczniu 2019 roku.