kv-2018-2.jpg

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Mała książka - wielki człowiek” to pilotażowy projekt skierowany do trzylatków, który rozpoczął się we wrześniu 2018 roku i potrwa do końca grudnia 2018 roku.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Warto wybrać się na wyprawę do biblioteki? Uważamy, że tak. Zapraszamy trzylatki (rocznik 2015) i ich rodziców (opiekunów) do częstych wizyt w bibliotece. Pozwólmy dziecku dokonać wyboru książki. Gdy wrócimy do domu z książkowymi zdobyczami, możemy zabrać się za wspólne czytanie. Rodzicu – to prezent, który ma zaszczepić w twoim dziecku pasję do (na początku – wspólnego z tobą) czytania. W naszej bibliotece kolejne dzieci odebrały Wyprawkę Czytelniczą i Kartę Młodego Czytelnika, a nawet uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym czytelnicze zainteresowania.