W czwartek 22 listopada 2018 r., do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” z misiowymi bajkami przyszła pani Jola - bibliotekarka z Działu Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki chętnie oglądały przyniesione książeczki: „Miś Maciek” zapraszający do miłej zabawy, „Mały miś się złości”, „O niedźwiadku Niejadku”, „Miś Brumi mały pomocnik”, „Miś Paddington”, „Mój tato jest niedźwiedziem”, „Pan Łasuch Miś”, „Niesforny Miś”, „O Misiu, który szukał przyjaciela”, „Puchatek jest chory”, „Masza i Niedźwiedź”, „Bajki Misia Uszatka”. Po tym wysłuchały krótkiej opowieści o Burym Misiu, który postanowił schudnąć Alana Duranta i wiersza „Lekarstwo misia” Heleny Bechlerowej. Spotkanie przeplatane było zabawami ruchowymi przy muzyce: „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” i taniec z własnymi misiami-pluszakami. Dzieci były zadowolone ze spotkania z bibliotekarką i jej „zaczarowanym światem misiowych bajek”. Chcąc podziękować, podarowały jej Misiowy Certyfikat, który ma przypominać wspólne świętowanie urodzin Misia w ich przedszkolu.