W czwartek 18 października 2018 r., Miejska Biblioteka Publiczna gościła grupę dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka”. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały zasady wypożyczania książek i ich dbania oraz zwiedziły Dział Dziecięcy. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju bajek, m.in. „Ośmiornica Ola” i „Gąsienica” – książeczki w twardej okładce ze zintegrowaną pacynką, „Poznajemy świat” – wkomponowane w opowieść sympatycznego misia 24 okienka edukacyjne, które umożliwiają podczas lektury naukę i zabawę z niespodziankami, „ Co by tu zjeść?” książeczka z wyciętymi elementami, „Mała pszczółka szuka drogi do domu” z plastikowym labiryntem z kulką. Maluchy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści „O wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”, który przeżył tam mnóstwo przygód i ochoczo odgadły zagadkę o bajce „Kopciuszek”. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej radości i wrażeń atmosferze.