11 października odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z nauczycielką Barbarą Saską. Dzieci poznały 4 hasła (źródło Słownik PWN) określające bibliotekę: instytucja, księgozbiór, mebel oraz seria dzieł. Spotkanie w bibliotece prowadzone w formie rozmowy świetnie sprawdziło się, mogliśmy wspólnie uzupełniać swoje wiadomości o gromadzonych i udostępnianych materiałach bibliotecznych. W grupie byli już dawno zapisani czytelnicy i oni zaprezentowali jak wygląda karta biblioteczna i jak należy szukać książek w działach (znajomość alfabetu nieodzowna). Prowadząca spotkanie bibliotekarka zaprezentowała komiksy: Pippi, Smerfy, Miś Zbyś na tropie, Lego Star Wars, Kajko i Kokosz i Asterix, ciekawą serię Czytam sobie i kilka książek opisujących prawdziwe życie. Okazało się, że warto znaleźć w sobie chęć do czytania i wejść w świat bohaterów literackich. Klasa znakomita, chętnie uczestnicząca w lekcji bibliotecznej i słuchająca ciekawostek o księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na zakończenie wysłuchali przez siebie wybranej bajki pisanej wierszem, „Co to jest dokuczanie?” Katarzyny Moryc i dowiedzieli się - Co wprawiło Olka w osłupienie?