Wszystkie 851987

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie dla trzylatków realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Zapraszamy dzieci z rocznika 2015 i ich rodziców do odwiedzenia biblioteki i odebrania książki w prezencie. Wyprawka Czytelnicza zawiera książkę „Pierwsze wiersze dla…”, Kartę Małego Czytelnika oraz broszurę informacyjną „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” dla rodziców. Ambasadorami kampanii zostało znane z mediów małżeństwo: Joanna Koroniewska-Dowbor i Maciej Dowbor.

Joanna Koroniewska-Dowbor wyznała: Bardzo często dostajemy zapytania o udział w kampaniach. Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się bez wahania, nie poznawszy żadnych szczegółów. Ten temat jest nam bardzo bliski. Ważne jest to, jak się zaczyna.

Maciej Dowbor dodał: Czytanie książek to coś, na czym buduje się nasze człowieczeństwo. Jestem z domu, w którym zawsze się czytało. Lektura małemu dziecku to fantastyczna sprawa, nic tak nie buduje relacji. Sam jestem osobą, której czytał dziadek. Zaraził mnie literaturą i zbudował fantastyczną relację. Książka zmusza do wysilenia wyobraźni. Nic nie kreuje tak naszej świadomości i myślenia krytycznego jak książka. To ostoja wolności.

Zachęcamy do poznania szczegółów projektu „Mała książka - wielki człowiek” na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Mała Książka Wielki Człowiek 2.jpg

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak