W środę 20 czerwca 2018 r., do Działu Dziecięco-Młodzieżowego biblioteki po raz pierwszy przywędrowały Biedronki z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi z nauczycielkami Aleksandrą Tomczyk i Ireną Woźniak. Celem wizyty była chęć zwiedzenia przez maluszków Bajkowej Krainy. Na początku wędrówki przedszkolaki wysłuchały „Bajki o zmęczonej książce z bajkami” i dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem. Następnie pani Jola zaprezentowała kilka bajek i powiedziała, że absolutnie nie wolno je niszczyć. Biedronki zapoznały się też z „Regulaminem poszanowania książek” i zinterpretowały ruchem wiersz Krystyny Pac-Gajewskiej pt. „Książka”. Ostatnim etapem ich podróży było zrobienie pociągu i przejechanie przez wszystkie działy biblioteki. Na koniec zostały zaproszone do ponownego przyjścia wraz z rodzicami.