13 czerwca zakończył się cykl spotkań „Czytanki Dzieciaczka” w sezonie wrzesień 2017/czerwiec 2018. Na ostatnim spotkaniu poznaliśmy hasło „przygoda” i doświadczyliśmy jej w kilku odsłonach. Chłopcy z mamami rozpoczęli od zadania (z zamkniętymi oczami), rozpoznania owoców w czekoladzie. Wyostrzone kubki smakowe u maluchów pomogły rozwiązać zagadkę owocową. Przygoda to czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka. Warto zaangażować się w życie dziecka i umocnić relacje poprzez wspólną przygodę. W bibliotece można przeżyć mnóstwo wydarzeń literackich. Dzieci podjęły rozmowę o tym, które zdarzenie jest przygodą dobrą, a które niebezpieczeństwem. Wybrane książki do czytania domowego zawierają przygody dzieci i zwierzątek: nad morzem, w leśnym zakątku, na stacji kolejowej, w balonie, na Smoczej Górze, na wędrówce i spacerze. Wiele radości sprawiły uczestnikom zajęć zabawy improwizacji ruchowej „Morze” i „Samolot”. Po morzu tańczyły fale morskie a samoloty lądowały na szczycie góry. Piosenka to tekst do słuchania i czytania. Poznaliśmy „Przepis na przygodę”. Wiemy już, że „Przygoda wzywa nas” i „Spacer to przygoda zdrowa”. Zapraszamy do wspólnego czytania z dziećmi, rewelacyjnego lata, cudownych wypraw, dziwów nad dziwy i tworzenia własnej historii z rodziną i przyjaciółmi. Nasze propozycje! Serie: Przygody Wilka, Smok Maciuś, Smerfy, Muminki oraz „Niezwykle przygody latającej myszy” Torben Kuhlmann, „Przygoda z małpką” Stefania Szuchowa, „Pies i kot w leśnym zakątku” Elżbieta Pałasz i wiele innych równie ciekawych nowości. ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA BIBLIOTEKI.