Wszystkie 851989

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w dniach 4-6 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z dziećmi z przedszkoli bielawskich. Główne hasło brzmiało „Czytanie łączy”. Przedszkolaki uczestniczyły w recytacji „Lokomotywy” Juliana Tuwima, cierpliwie słuchały, co każdy dorosły gość miał do powiedzenia i przeczytania im.

4 czerwca – odwiedziny dzieci ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego wraz z nauczycielkami Justyną Grzesiak i Renatą Majcher. Przywitała ich Pani Wiosna, nasza czytelniczka Alicja Chrzan, która częstowała dzieci pysznymi truskawkami, zaskoczyła wierszykiem „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima i przedstawiła legendę „Jak myszy zjadły Popiela” Anny Świrszczyńskiej zapraszając maluchy do wcielania się w postaci z pradawnej opowieści. W drugiej części dzieci oglądały przedstawienie pt. „Muminki i niespodzianka”, słychać było poruszenie i głosy zachwytu wśród widzów.

5 czerwca – odwiedziny dzieci z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi z nauczycielką Barbarą Morasz oraz z Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek wraz z nauczycielkami Danutą Bochen-Tracz i Martą Kaptur. Gościem, który przedstawił znakomitą interpretację wierszy polskich poetów była aktorka i nasza czytelniczka Urszula Lorenz-Protorczyn. Dzieci wsłuchały się w tekst „Ptasie radio” i „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima i poznały muchy łakomczuchy z wiersza „Cukiernia” Kingi Grabowskiej-Bednarz. Zachęcone maluchy wspólnie powtarzały znane warzywa ze straganu i dziwne zwierzaki, które można spotkać na wyspach Bergamutach. Wisienką na torcie było przedstawienie bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowo o Muminkach i ich przyjaciółce Małej Mi.

6 czerwca – odwiedziny dzieci z Przedszkola Niepublicznego Montessori z Oddziałami Integracyjnymi i ich nauczycielek Iwony Dubis-Teklak, Ewy Marzec, Elżbiety Rybaczuk. Dzieci uczestniczyły w uczcie czytelniczej wraz z zaproszonym gościem Jarosławem Florczakiem, animatorem kultury a zarazem naszym czytelnikiem. Gość zaproponował opowieści mądre i wesołe, z książek w tradycyjnej papierowej formie. Czytanie przeplatane było krótką rozmową na temat treści wysłuchanych opowiadań „Plotka” Katarzyny Zimmerer oraz „Portret taty” Renaty Piątkowskiej. Dzieci zapamiętają z pewnością, że plotkowanie to niezbyt chwalebne zajęcie i nie każdy tato musi wyglądać jak artysta. Przedszkolaki były bardzo zadowolone również z obejrzanego przedstawienia, które bibliotekarki chętnie przygotowały dla młodej widowni. Mała Mi, Muminek, Migotka, Ryjek, Mama Muminka i tato Muminka cudowne kukiełki z teatrzyku przeniosły dzieci w świat wyobraźni pełen niespodzianek.