Renifer z rodziny jeleniowatych

13 grudnia w Pokoju Spotkań grupa maluchów i ich opiekunowie spędzili wesoły czas podczas zajęć z cyklu „Czytanki Dzieciaczka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Było dużo zabawy i ruchu. Na początku dzieci poznały kilka ciekawostek z życia reniferów. Inne nazwy renifera to ren lub karibu. Ren jest zwierzęciem łownym oraz domowym a piękne poroże występuje u samców jak i samic. Prowadząca zajęcia przeprowadziła quiz na temat wyglądu renifera. Jedno z pytań brzmiało: Czy renifery mają czerwone nosy? W trakcie zajęć dzieci i dorośli doskonalili umiejętności aktywnego słuchania i oglądania. Na serwetkach z wizerunkiem renifera, bombkami i płatkami śniegu uczestnicy tworzyli różne kształty z pierników (chrupiące i pachnące ciasteczka). „Czytanki Dzieciaczka” przeznaczone dla młodszych dzieci mają za cel rozbudzić zainteresowanie tekstem pisanym i żeby to zadziałało urozmaicone są zabawami ruchowymi. Podczas zabawy wszyscy wcielili się w role renifera lub Mikołaja. Przy piosence „Z kopyta kulig rwie” Skaldów przejechał szybko zaprzęg reniferów, do wiersza „Mikołaj” Bożeny Godzimirskiej dzieci kucały, wspinały się na palce i skakały. Polecamy serię o Tappim i jego przyjacielu reniferku Chichotku, „Bombka z gwiazdką” Malina Prześluga, „Zima na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner, „Misiowa księga ukrytych rzeczy” Gergely Dudas, „Boże Narodzenie krowy Zosi” Geoffroy de Pennart. „Chętnie i dużo czytamy, wielką wyobraźnię mamy” i zapraszamy do biblioteki młodych czytelników i ich rodziców.

„Czytanki Dzieciaczka” – zajęcia czytelnicze

Dział dziecięco-młodzieżowy MBP - telefon kontaktowy 74 645 09 63 wew. 23