Z książką z biblioteki – Misiowe bajki

W czwartek 23 listopada 2017 r., by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia, do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” została zaproszona pani Jola - bibliotekarka z Działu Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przyniosła ze sobą kilka misiowych bajek, między innymi: „Miś Maciek”, „Mały Miś”, „Niesforny Miś”, „Masza i Niedźwiedź”, „Albert Le Blanc”, „Miś Uszatek i przyjaciele”. Dzieci zostały zachęcone do ich przeglądnięcia a następnie wypożyczenia w bibliotece. Po tym wysłuchały krótkiej opowieści o małym misiu Samie, który nie chciał pić syropu na kaszel i Kubusiu Puchatku poznającym różne smaki. Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy ruchowe przy muzyce: „Pluszowy miś” i „Niedźwiadek”, w których uczestniczyły przedszkolaki wraz z paniami oraz degustacja przez maluchy miodu bez udziału rąk. Dzieci były zadowolone ze spotkania z bibliotekarką i jej „zaczarowanym światem misiowych bajek”. Chcąc podziękować, podarowały jej własnoręcznie wyklejony obrazek przedstawiający wesołe misie, który ma przypominać wspólne świętowanie urodzin Misia w przedszkolu.

chatkap 1
chatkap 1 chatkap 1