Bilet do Izraela

12 września 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Muzyką i jej córką Grażyną Kotlubei, które są autorkami książki pt. Bilet do Izraela. Książka jest zbiorem listów, które pisały ze sobą matka z córką w latach 1998 - 2002, podczas gdy obie przebywały w innych miejscach na ziemi, matka w Izraelu, a córka w Austrii. Listy autorek mają charakter prywatny, odnaleźć w nich można wiele przemyśleń dotyczących judaizmu oraz innych religii, jak również prywatnych zwierzeń autorek dotyczących rodziny, a także trudności wynikających z funkcjonowania w społeczeństwie multikulturowym.

Podczas spotkania autorki wyświetlały zdjęcia, opowiadały o życiu w Izraelu i w Austrii, następnie przeczytały po jednym ze swoich listów oraz prowadziły bardzo interesującą dyskusję z czytelnikami na temat judaizmu, buddyzmu i religii chrześcijańskiej.

Na koniec spotkania autorki podpisywały swoje książki.

Od lewej: Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka