Catrin Collier - Córka Magdy

 

 

Wojna, prawdziwa miłość i sekret z przeszłości… Catrin Collier stworzyła kolejną świetną książkę, pełną niespodziewanych zwrotów akcji i zawirowań fabularnych. Przed atrakcyjną, pewną siebie córką Magdy otwierają się szanse, o których jej matce nawet się nie śniło. Ma dwadzieścia jeden lat i szykuje się właśnie do ślubu z przystojnym Nedem, gdy dochodzi do największej tragedii w jej szczęśliwym dotąd życiu. Niespodziewanie odkrywa mroczną tajemnicę – sekret tak szokujący, że jej matka zdecydowała się zabrać go ze sobą do grobu…

 

***

 

Bronisław Wildstein - Czas niedokonany

 

 

„Czas niedokonany” Bronisława Wildsteina to epicka opowieść przedstawiająca losy ludzi wplątanych w ponurą historię dwudziestego wieku. Od pogromu we wsi pod Pińskiem do rzeczywistości III RP. Autor prowadzi nas drogami krętymi, raz po raz cofając narrację, zmieniając epoki i kraje. Śledzimy losy kilku pokoleń rodziny Broków, którym historia nie oszczędziła niczego, ani cierpienia, ani zdrady, ani zbrodni… Zachęcamy do lektury.

***

Ina Lorenz - Córka tatarskiego chana

 

Najnowsza książka Iny Lorenz, pełna przygód i niebezpieczeństw. Powieść obfituje w dramatyczne wydarzenia, zwroty akcji, silne emocje, knowania i spiski. Tło historyczne fikcyjnych wydarzeń przedstawione zostało barwnie i szczegółowo. W akcję wpleciono autentyczne postaci, jak na przykład cara Piotra Wielkiego, jego faworytę a późniejszą carycę Katarzynę I, a także króla szwedzkiego Karola XII. Pasjonująca lektura dla miłośniczek romansów historycznych.

***

P.C. Cast - Przepowiednia

 

Przenieś się do mitycznego Partholonu…Wszystkim miłośnikom cyklu „Dom nocy” polecamy kolejną powieść autorki P. C. CAST pt. „Przepowiednia”. Jest to pierwsza część cyklu książek o krainie Partholon, opowiadająca historię pięknej Elphame - pół człowieka, pół centaura.

***

P.C. Cast - Powołanie


Kolejna część cyklu to „Powołanie”

 

Książki do wypożyczenia w Filii nr 2 przy ul. Piastowskiej 1