Sophie McKenzie - „Troje to już tłum”

 


 

Luke i Ewa przygotowują się do pierwszych wspólnych wakacji w Hiszpanii. Problem w tym, że spędzą je w towarzystwie ojca Ewy, który jest właścicielem pensjonatu, w którym się zatrzymają. Już od pierwszych chwil Luke uświadamia sobie, że niekoniecznie wszystko będzie szło według jego planu… Ojciec Ewy traktuje swoją córkę jak małą księżniczkę – i jeśli Luke miał nadzieję na jakieś letnie szaleństwo z Ewą, to jej ojciec z pewnością je uniemożliwi.
Luke i Ewa coraz więcej czasu spędzają osobno niż razem – z fatalnymi konsekwencjami dla nich obojga…
Książka do wypożyczenia w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Żeromskiego 43

 

***

 

Anna Onichimowska - „Demony na smyczy”

 

 

Grażyny, Kamila, Komety i Jacka chyba nie trzeba przedstawiać. Po dramatycznych doświadczeniach starają się ułożyć sobie życie. Grażyna po wyrwaniu się ze szponów sekty znajduje satysfakcjonującą pracę. Kamil, jej eksmąż, definitywnie zrywa z alkoholem. Jacek po terapii studiuje i para się fotografią. A Kometa, jak to Kometa, ma niesamowite pomysły. Czasem udaje najgrzeczniejszą na świecie, a kiedy indziej... diabeł w nią wstępuje i dziewczyna nie może usiedzieć na miejscu. Czy utrzyma swoje demony na smyczy?
Książka do wypożyczenia w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Żeromskiego 43

 

***

 

Jenny Pollack - „Kleptomanka”

 

 

Czy miałaś kiedyś przyjaciółkę, która we wszystkim była lepsza od ciebie?
Julie Braverman jest najfajniejszą osobą, jaką Julie Prodsky spotkała. Może wracać do domu o dowolnej porze, wie wszystko o chłopakach i nosi ciuchy, za które ich niejedna rówieśniczka dałaby się zabić. Otwiera przed przyjaciółką nieznany dotąd świat flirtu, wolności i mody. Kiedy okazuje się, że imponująca kolekcja ubrań dziewczyny to wynik kradzieży w sklepach, Julie P. jest pod wrażeniem. Wkrótce sama stanie się właścicielką tak zdobytych strojów. Zyska też nowego chłopaka. Wszystko dzięki Julie B. Dziewczynę dopadają jednak wyrzuty sumienia. Czy przyjaźń dwóch Julie dobiegnie końca, jeśli jedna z nich przestanie kraść?
Książka do wypożyczenia w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Żeromskiego 43

***