Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 0

Wczoraj 39

Ten tydzień 39

Ten miesiąc 110

Wszystkie 887025

Wielkość czcionki

Holly Webb - Szukając misia

W ogródku Bena i Cassie mieszka prawdziwy miś! Ma złociste futerko i chowa się wśród roślin w szklarni. Poza tym bardzo lubi krokieciki. Kiedy wieczorami przemyka przez ogród, dzieci są tak podekscytowane, że nie mogą spać! Czy miś pomoże Benowi rozwiązać problem w szkole i odzyskać przyjaciela?

 


Kathryn Littlewood - Magiczna Cukiernia

Rodzina Rozmarynki Szczęsnej ma sekret. To Almanach Wiedzy Kulinarnej Szczęsnych – stara księga z czarodziejskimi przepisami. Kiedy rodzice wyjeżdżają, opiekę nad księgą i młodszymi braćmi powierzają Rozmarynce. Dziewczynka jak oka w głowie pilnuje klucza do drzwi, za którymi kryje się almanach. Jednak pewnego dnia postanawia wypróbować parę przepisów – przecież muffiny miłości czy ciasteczka prawdy nie mogą nikomu zaszkodzić… Niespodziewanie dom odwiedza tajemnicza kobieta, przedstawiająca się jako ciotka Lily. Na dowód przynależności do rodziny pokazuje znamię w kształcie chochelki. Ale czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? I po co właściwie przyjechała?

 


Jacqueline Wilson - Czworo Dzieci i Coś

Róża i Robert wcale nie mają ochoty spędzać wakacji z nową rodziną swojego taty. Woleliby się w spokoju pobawić albo poczytać, ale przyszywana siostra, Psujka, ciągle im dokucza. Wszystko się zmienia, kiedy w czasie pikniku odnajdują kudłatego Piaskoludka, który ma moc spełniania życzeń. Kto wymyśli najciekawsze życzenie? Jakie czekają ich przygody? I co najważniejsze - czy w końcu uda im się zaprzyjaźnić?

 

 

Agata Hryniewicz - Kacper i piraci

 

"Kacper i piraci" to pełna przygód książka o pewnym chłopcu, który za sprawą magicznej książki przenosi się do świata piratów i wraz z nimi bierze udział w wielkiej wyprawie w poszukiwaniu skarbu! Czy nie wystraszy się burzy, morskich potworów i szalejących wulkanów? Czy zaprzyjaźni się z Kapitanem, Kuternogą, Jednookim i Baryłką? Przenieście się wraz z Kacprem do krainy fantazji, pełnej wyzwań i przygód i znajdźcie odpowiedzi na powyższe pytania!  

 

 

David Glover - Zamek zagadek. Matematyczne śledztwo

 

Matematyczna tajemnica pełna BRYŁ, FIGUR i MIAR
Ktoś włamał się do Zamku Zagadek, a Ciebie poproszono o rozwiązanie tej sprawy. Jeśli zawiedziesz, sprawcy na dobre uciekną z łupem!

Matematyczna tajemnica pełna BRYŁ, FIGUR i MIAR

Ktoś włamał się do Zamku Zagadek, a Ciebie poproszono o rozwiązanie tej sprawy. Jeśli zawiedziesz, sprawcy na dobre uciekną z łupem!

Matematyczne śledztwo” to seria książek, która ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania. Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek.

Przeżyj emocjonującą przygodę i zostań bohaterem!
Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!

W Dziale Dziecięco-Młodzieżowym są jeszcze inne tytuły tej serii! Pytaj o „Jaskinię tropów”, Muzeum tajemnic”.

 

 

Elżbieta Safarzyńska - Kilka bajek o duszku Eugeniuszku

 

Duszek Eugeniuszek mieszka w małym miasteczku, w starym domku i… narzeka, że nie ma przyjaciół. Ale to się zmieni szybciej, niż się Wam wydaje.

Kilka bajek o duszku Eugeniuszku” to zbiór ciepłych, zabawnych opowieści o przyjaźni, zrozumieniu i akceptacji samego siebie. Ale uwaga: czytanie tej książki grozi niejednym dreszczykiem na plecach!