Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 36

Wczoraj 36

Ten tydzień 36

Ten miesiąc 107

Wszystkie 887022

Wielkość czcionki

Władysław Bartoszewski  - Mój Auschwitz

 


 

Mój Auschwitz, to książka, która nie pozwala zapomnieć o jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości.

Profesor Władysław Bartoszewski po raz pierwszy tak szczegółowo i szczerze opowiada o pobycie w piekle Auschwitz i o tym, jak to miejsce wpłynęło na jego życie. Partnerami w tej trudnej rozmowie są Piotr Cywiński oraz Marek Zając.

„Opowiedziałem, dałem świadectwo – pisze Władysław Bartoszewski. – Ostatni z nas odchodzą. Zostaną nasze historie. Dobrze by było, gdybyście wyciągnęli z tego wnioski”.

Książka do wypożyczenia w Filii nr 2.

 

***

 

Witold Michałowski  - Ałtajskie tropy

 


„Ałtajskie tropy” to książka rzadko spotykana na polskim rynku wydawniczym.

Jej autor - postać dość ekscentryczna, ale i doświadczona – z wykształcenia inżynier, z zamiłowania podróżnik i poszukiwacz.  Jak stwierdza sam autor, jego największą miłością są podróże, stąd też jego bogate doświadczenie w tym zakresie. To on kierował pierwszą polską wyprawą w góry mongolskiego Ałtaju.

Książka Michałowskiego to fascynująca podróż po nieznanych szerzej zakątkach dalekiej Syberii, Tuwie, Chinach i Kaukazie. Autor nie ogranicza się jedynie do opisów odwiedzanych miejsc, lecz z historyczną manierą odkrywa ich pradawne dzieje, które znajdują ciekawe koneksje wobec wydarzeń współczesnych.

Dla europejskiego czytelnika z pewnością cenne okażą się rozważania na temat pochodzenia cywilizacji starego kontynentu, która jak przekonuje autor, nie pochodzi jedynie z rejonów Morza Śródziemnego, ale również z „bezmiernych obszarów Wielkiego Stepu i himalajskich płaskowyżów”.

Książka do wypożyczenia w Filii nr 2.

 

***


Javier Sierra – Błękitna Dama

 


Nadrealistyczny thriller, w którym tajemnicza organizacja dąży do ujawnienia oszustwa dotyczącego objawień maryjnych. Największą niespodzianką jest tu niebagatelna rola, jaką pełni w intrydze kardynał Dziwisz, sekretarz Jana Pawła II.

Nowa, bestsellerowa powieść autora Bram templariuszy i Tajemnej wieczerzy.

Książka do wypożyczenia w Filii nr 2.

 

***