Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 0

Wczoraj 39

Ten tydzień 39

Ten miesiąc 110

Wszystkie 887025

Wielkość czcionki

Beata Ostrowicka - Lalusie


Ciekawe świata, sympatyczne, pełne życzliwości Lalusie są bohaterkami piętnastu opowiadań oznaczonych symbolem "poduszkowiec". Dla dzieci to historie, które pokazują, że przytulanki to nie tylko zwykłe szmacianki. Dzieci rozmawiają ze swoimi domowymi lalusiami, pieskami, miśkami - przytulają je, traktują jak członka rodziny. Sam pomysł na odkrycie życia zabawek, gdy zamykamy drzwi dziecięcego pokoju jest dla dzieci fascynujący. Cztery Lalusie mają włóczkowe warkoczyki, chudziutkie rączki i nóżki ze sznurka. Zrobione przez dzieci w swoich szmacianych sukienkach przypominają aniołki. Każdy  ich dzień jest inny od poprzedniego. Czytając książkę, możemy przenieść się do ich świata i pofiglować razem z nimi. Książka jest urocza – to nie tylko zasługa tekstu, ale również cudownych, subtelnych i ciepłych ilustracji. Serdecznie zapraszamy do lektury i śledzenia przygód niby zwykłych lalek z włóczkowymi warkoczykami, a jakże  niezwykłych bohaterek tych opowieści.

 

 

Jo Nesbo – Doktor Proktor i Proszek Pierdzioszek


Jo Nesbo, autor norweskich kryminałów dla dorosłych, inteligentnie i z wielką dawką humoru kreuje cudownie dziwaczne postaci i pozwala swobodnie hasać fantazji w swej zachwycającej, debiutanckiej powieści dla dzieci. Doktor Proktor to szalony profesor, który razem z małą sąsiadką Lisą i jej osobliwym kolegą Bulkiem chce stworzyć najpotężniejszy na świecie Proszek Pierdzioszek. To on spowoduje, że mała outsiderka i nowy, gnębiony przez szkolnych matołków, staną się bardzo popularni. Potem zaś wciągnie ich w gigantyczne kłopoty. Po drodze będzie bardzo śmiesznie, trochę strasznie i całkiem prawdziwie, przynajmniej w sferze emocji. Szczerze się przy tej książce uśmiejecie, więc polecamy ją wszystkim dzieciakom, które już chodzą do szkoły. Międzynarodowy bestseller sprzedany do 23 krajów! Kolejną częścią z serii będzie "Doktor Proktor i wanna czasu".

 

 

Marcin Szczygielski – Czarny młyn


Powieść Szczygielskiego jest horrorem, ale z pozytywnym przesłaniem. To także powieść fantastyczna, która znakomicie oddaje zwyczajne życie. Sześcioro powieściowych dzieci wychowuje się w tak zwanym martwym trójkącie, którego ramionami stają się: autostrada, rozlewiska i bagna, linie elektryczne, i którego wierzchołek stanowi spalony przed rokiem kombinat z „ocalałym” Czarnym Młynem straszącym sześcioma żelaznymi ramionami. Nie przeszkadza to jednak dzieciom wylegiwać się na trawie, a przede wszystkim zżyć się ze sobą i wspólnie wchodzić w przygodę.Czarny Młyn”, opowiada o dzieciach z popegeerowskiej wioski, zmuszonych do starcia z bezosobowym złem, które opanowało ruiny pobliskiego kombinatu. To ponure, nieprzyjazne miejsce, skąd wszędzie jest za daleko i gdzie nawet nie odbiera telewizja – to cały świat jedenastoletniego Iwo i grupki jego przyjaciół. Czy uda im się rozwikłać zagadkę Czarnego Młyna i stawić czoła jego destrukcyjnej energii? I jaką rolę odegra w tym wszystkim upośledzona siostra głównego bohatera? Polecamy zajrzeć do środka… Tekst zdobył Grand Prix i I miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10–14 lat w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

 

Książki do wypożyczenia w dziale dziecięco-młodzieżowym Filii nr 2 MBP przy ul. Piastowskiej 1