Wszystkie 872012

Kulturalnie i lokalnie - DKK na tropie dolnośląskich atrakcji

Dolny Śląsk to niewątpliwie miejsce szczególne, skrywające wiele zabytkowych i urokliwych zakątków. Wyjątkowe walory turystyczne naszej okolicy mogły podziwiać członkinie bielawskiego DKK, które 2 czerwca wybrały się na wspólną wycieczkę.

Zamek Kapitanowo położony na terenie wsi Ścinawka Średnia to miejsce niezwykłe i unikatowe. Historia obiektu, którego początki sięgają XIV w. jest nader interesująca. Trudno uwierzyć, że zamek uległby dewastacji pod koniec minionego stulecia, gdyby nie determinacja nowego właściciela, który nie tylko ocalił obiekt przed zniszczeniem, ale i sukcesywnie przywraca mu jego dawny charakter. Pan Henryk Hnatów-Krynicki to niezwykle interesująca i barwna postać. O losach zabytku i jego tajemnicach pan Henryk opowiada z ogromną pasją i erudycją, a zwiedzanie zamku z takim przewodnikiem będzie z pewnością niezapomnianym i bardzo pouczającym doświadczeniem dla każdego gościa odwiedzającego Zamek Kapitanowo.

Kolejnym interesującym miejscem, do którego udały się członkinie bielawskiego DKK był Dom - Muzeum prof. J. Wittiga w Nowej Rudzie. Joseph Wittig był urodzonym w Słupcu-Dolinie wybitnym pisarzem, teologiem, kronikarzem związany z ziemią kłodzką. O życiu i dorobku prof. Wittiga niezwykle ciekawie opowiadał klubowiczkom Pan Janusz Wojtowicz – związany od lat z Nową Rudą i mocno zaangażowany w jej życie kulturalne.

To już ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przed wakacjami. Życzymy wszystkim słonecznego lata, udanych wakacyjnych wypraw i wielu długich chwil spędzonych z ulubioną książką.