Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 10

Wczoraj 45

Ten tydzień 55

Ten miesiąc 1308

Wszystkie 891107

Wielkość czcionki

Trochę historii…

Poszukując miejsc interesujących oraz pogłębiając wiedzę o historii naszej okolicy członkinie bielawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) odwiedzały m.in. Bielawską Placówkę Muzealną, Synagogę oraz Cmentarz Żydowski w Dzierżoniowie. Tej wiosny, 25 kwietnia 2013 r., klubowiczki postanowiły wybrać się do Dzierżoniowa, by tam zapoznać się z ciekawą ofertą tamtejszego Muzeum Miejskiego.

Na zwiedzających ogromne wrażenie wywarła już sama siedziba Muzeum, mieszcząca się w dawnej willi Cohnów z 1897 r. Członkinie bielawskiego DKK podziwiały zbiory archeologiczne, etnograficzne (wyposażenie chaty sowiogórskiej), stylowe meble w Saloniku Mieszczańskim, pamiątki związane z Janem Dzierżoniem i wiele, wiele innych eksponatów dotyczących Dzierżoniowa, np. zabytkowe drzwi z wieży ratuszowej oraz inne zbiory dotyczące okolicznych miejscowości. Muzeum organizuje również wystawy czasowe. Jedną z nich była bardzo ciekawa ekspozycja „Zabawki naszych dziadków”, którą miały okazję oglądać klubowiczki. Po Muzeum oprowadzała Maria Feliks, która interesująco opowiadała o zgromadzonych zbiorach. Wszystkich gorąco zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej naszego powiatu.

Już za miesiąc, 23 maja 2013, kolejne spotkanie DKK, na którym rozmawiać będziemy o „Życiu Pi” Yanna Martela i filmie, który powstał na podstawie powieści.