Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 30

Wczoraj 69

Ten tydzień 280

Ten miesiąc 188

Wszystkie 893371

Wielkość czcionki

Dyskusyjny Klub Książki – Godzinami o książkach

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

 

21 marca 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie gościł podróżnik, autor książki „Islandia – trzeci żywioł”, Roman Pankiewicz, a uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących Islandii i jej mieszkańców.

Roman Pankiewicz niezwykle barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej przygodzie z Islandią, gdzie przez trzy lata pracował, a cały wolny czas poświęcał na poznawanie bogactwa wyspy. Gość przedstawił mnóstwo malowniczych zdjęć, które oddawały piękno tych miejsc. Opowiadał o walorach turystycznych Islandii, a także o codziennym życiu i zwyczajach wyspiarzy. Przytoczył wiele anegdot ze swojego pobytu, m.in. opowiedział o swoim zdumieniu, gdy załatwiając sprawę w urzędzie został poproszony o zdjęcie butów! (na Islandii buty zdejmuje się wchodząc nie tylko do domów prywatnych, ale również do wszystkich instytucji publicznych, a wyjątkiem są kościoły z racji bardzo zimnej posadzki). Przekonywał, zwłaszcza młodych, jak szalenie ważna jest znajomość języków obcych. Możliwość komunikowania jest przepustką do „wielkiej przygody”.

Świetna atmosfera, prawdziwy talent gawędziarski, bezpośredniość i otwartość naszego gościa sprawiły, że spotkanie z Romanem Pankiewiczem należało do bardzo udanych.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

ZAPRASZAMY!!!