Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 18

Wczoraj 43

Ten tydzień 278

Ten miesiąc 1241

Wszystkie 889628

Wielkość czcionki

Rosja w oczach Jacka Hugo-Badera

 

W ostatni czwartek lutego (28.02.2013) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK), na którym rozmawiano o reportażach Jacka Hugo-Badera.

Ten znany polski dziennikarz zawodowo związany z „Gazetą Wyborczą”, od lat zafascynowany jest Rosją i krajami byłego Związku Radzickiego. Spędził tam w sumie blisko cztery lata. Doświadczenia ze swoich podróży w głąb Rosji opisał w książkach: „Biała gorączka”, „Dzienniki kołymskie” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska”. Reportaże Hugo-Badera porażają czytelnika. Autor opisuje Rosję niebywałych kontrastów, kraj bajecznych fortun i skrajnej nędzy. Pisze o życiu na dalekiej prowincji, biedzie, braku perspektyw i morzu alkoholu, który jest jedyną ucieczką od beznadziejnej rzeczywistości. Opisuje dramatyczne historie ludzi zapomnianych przez Boga i państwo, pogodzonych ze swoim losem, z nostalgią wspominających potęgę dawnego imperium. Reporter wspomina także ogromną życzliwość z jaką spotkał się podczas swoich podróży.

Poruszająca tematyka i świetna narracja wywarły na klubowiczkach duże wrażenie. Reportaże Jacka Hugo-Badera to lektura obowiązkowa dla wszystkich wrażliwych i dociekliwych.

Niezwykle interesująco dla bielawskiego DKK zapowiada się pierwszy dzień wiosny! 21 marca o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, który opowie o swojej fascynacji Islandią. Zapraszamy!

O lewej: Izabela Fiedler, Anna Kot, Anna Mroczek, Małgorzata Greiner, Barbara Popiuk, Elżbieta Błachut