Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 10

Wczoraj 45

Ten tydzień 55

Ten miesiąc 1308

Wszystkie 891107

Wielkość czcionki

Życie Pi

 

Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) rozmawiano o niezwykłej historii Piscine Molitora Patela (Pi), bohatera powieści Yanna Martela Życie Pi, którą na ekrany kin przeniósł jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, Ang Lee.

Książka Życie Pi, która stała się międzynarodowym bestsellerem, przyniosła autorowi w 2002 r. Nagrodę Bookera. Również ekranizacja okazała się sukcesem , a film otrzymał w 2013 r. aż cztery Oscary. Życie Pi opowiada o dramatycznych losach 16-letniego chłopca, który wskutek katastrofy morskiej spędza na tratwie wiele długich dni. Jego jedynym towarzyszem niedoli jest potężny tygrys bengalski. Metaforyczna historia Pi przedstawia człowieka poddanego próbie, zmagającego się z żywiołem, z przeciwnikiem, i z samym sobą, a nieprawdopodobna przygoda ma równie zaskakujące zakończenie.

Na klubowiczkach oryginalna powieść Martela wywarła duże wrażenie. Urzekł nas także baśniowy klimat filmu Anga Lee.

A już w czerwcu ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK, na którym będzie królowała Katarzyna Grochola i jej Houston, mamy problem, czyli świat i kobieta w oczach współczesnego, polskiego faceta! Zapraszamy!