Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 40

Wczoraj 56

Ten tydzień 303

Ten miesiąc 1245

Wszystkie 876543

Wielkość czcionki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –

godzinami o książkach


Czy można w obecnych czasach napisać  dobrą książkę wspomnieniową nie szargając niczyjej reputacji i zarazem niewiele odkrywając ze swojego życia prywatnego? Między innymi na te pytania próbowały odpowiedzieć osoby uczestniczące w spotkaniu bielawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 24 lutego 2011 r.

A wszystko to za sprawą nostalgicznej, pełnej ciepła i humoru książki znanego i lubianego Wojciecha Manna „Rock Mann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”. Popularny dziennikarz po raz pierwszy opowiada o swojej młodości, trwającej do dziś przygodzie z radiem, a przede wszystkim o muzyce. Mimo, że rzeczywistość była „szara” i smutna, a czasy naprawdę trudne to rock and roll stawiał pierwsze kroki, a „prawdziwej” muzyki słuchało się w Radiu Luxemburg. I choć panował siermiężny socjalizm, w Polsce bywały największe gwiazdy rocka: The Rolling Stones , The  Animals oraz wielu innych, a także światowa czołówka jazzu. Wojciech Mann przywołuje wiele nieprawdopodobnych, zakulisowych anegdot. „Rock Mann” ogromnie nam się podobał, a ulubionym fragmentem był ten, w którym autor wspomina brawurowe wykonanie pieśni „Zielony mosteczek”. Autor nikogo nie stawia w negatywnym świetle , nie ocenia, nie rozlicza, podkreśla jedynie, że pamięta to nazwisko!

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie były sposoby na odmłodzenie starych winyli, jak radzono sobie z cenzurą i co działo się za kulisami wielkich festiwali  powinniście przeczytać książkę Wojciecha Manna, który potwierdził swoją wielką klasę.

Już za miesiąc kolejne spotkanie DKK, tym razem rozmawiać będziemy o książkach „pachnących bazylią”, czyli Toskania i Prowansja w literaturze!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Izabela Fiedler

 

 

 

 

 

***