Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 14

Wczoraj 45

Ten tydzień 59

Ten miesiąc 1312

Wszystkie 891111

Wielkość czcionki

Dyskusyjny Klub Książki – godzinami o książkach

 

Każdy szczyt ma swój Czubaszek


Tematem październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) była publikacja pt. Każdy szczyt ma swój Czubaszek, w której Arturowi Andrusowi udało się nakłonić Marię Czubaszek, damę polskiej sceny satyrycznej, do wspomnień i zwierzeń.


Maria Czubaszek to niezwykle wyrazista postać: pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek i scenariuszy oraz dziennikarka. W rozmowie z Arturem Andrusem przeniosła czytelnika w dawne czasy, przywołując atmosferę SPATiF-u, Radiowej Trójki czy „Szpilek”. We wspomnieniach przewija się wiele wybitnych nazwisk, z którymi Maria Czubaszek współpracowała (Janusz Kofta, Jacek Janczarski, Adam Kreczmar, Jerzy Dobrowolski i wielu, wielu innych). Obok barwnych, pełnych humoru opowieści z życia zawodowego pojawiają się przejmujące historie osobiste. Osoby uczestniczące w spotkaniu DKK różniły się w ocenie omawianej książki. Pojawiły się głosy, że mnogość wątków sprawiła widoczny brak tematu przewodniego tej książki. Maria Czubaszek, jak zauważyła jedna z klubowiczek, nie była łatwym rozmówcą. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również dyskusji o szumie medialnym, jaki w ostatnim czasie pojawił się wokół naszej bohaterki. Naszym zdaniem poglądy Marii Czubaszek nie muszą wszystkim odpowiadać, ale niewątpliwie to kobieta szalenie odważna.


Przed nami jesienna pogoda i długie wieczory, więc warto na poprawę humoru sięgnąć po teksty Marii Czubaszek. Warto również przeczytać Każdy szczyt ma swój Czubaszek.


22 listopada 2012 r. kolejne spotkanie DKK, którego bohaterką będzie również interesująca kobieta Beata Pawlikowska oraz temat: podróże.

Zapraszamy!

 

Od lewej:  Izabela Fiedler, Małgorzata Greiner, Maria Siewruk, Anna Kot, Anna Mroczek, Marianna Prynda,

Barbara Popiuk, Elżbieta Błachut

 

Od lewej: Elżbieta Błachut, Urszula Ubych, Małgorzata Greiner, Maria Siewruk, Anna Kot, Anna Mroczek, Marianna Prynda,

Barbara Popiuk