Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 33

Wczoraj 63

Ten tydzień 152

Ten miesiąc 1013

Wszystkie 890812

Wielkość czcionki

Bóg, kasa, rock’n’roll i biblioteka

28 czerwca 2012 r. odbyło się ostanie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego tematem były publikacje Szymona Hołowni.

Inteligentny, ujmujący, znany m.in. z programów telewizyjnych Szymon Hołownia jest  także autorem książek. Tabletki z krzyżykiem, Ludzie na walizkach, Monopol na zbawienie, Bóg, Życie i twórczość, oraz Bóg, kasa i rock’n’roll napisana wspólnie z Marcinem Prokopem to książki, o których rozmawiałyśmy. Traktują one o bardzo trudnych kwestiach, takich jak wiara, przemijanie, cierpienie. Hołownia pisze o tych problemach, których rozważanie odsuwamy od siebie, mając nadzieję, że nigdy nas nie dotkną. Autor, stawiając trudne pytania, zmusza czytelnika do refleksji i chwili zadumy. Zastanawiałyśmy się również dlaczego osoba Szymona Hołowni wzbudza tak wiele kontrowersji. Wydaje nam się, że jego poglądy są dla konserwatywnego czytelnika nie do zaakceptowania, a liberalnego oburza nazbyt moralizatorski ton autora. Zachęcamy do lektury i subiektywnej oceny.

Przed nami wakacje! To doskonały czas by sięgnąć po wydawniczą nowość lub powrócić do swojej ulubionej książki. Wszystkim życzymy gorącego lata z dobrą książką w walizce.

Do zobaczenia we wrześniu!!!