Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 36

Wczoraj 61

Ten tydzień 97

Ten miesiąc 339

Wszystkie 885730

Wielkość czcionki

Danuta Wałęsa Marzenia i tajemnice


29 marca 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK), którego tematem były wspomnienia Danuty Wałęsy. Książka Marzenia i tajemnice ukazała się w listopadzie 2011 r. i wywołała spore poruszenie. W gronie krytyków i przeciwników upubliczniania prywatnych historii znalazł się między innymi mąż autorki - Lech Wałęsa.

Wspomnienia byłej Pierwszej Damy to bardzo szczery opis drogi jaką pokonała z małej mazowieckiej wsi przez Gdańsk po Pałac Prezydencki. To również subiektywny zapis dziejów politycznych naszego kraju. Danuta Wałęsa była obserwatorem i uczestnikiem przełomowych wydarzeń, takich jak: tworzenie się Solidarności, wprowadzenie stanu wojennego. W swojej książce cofa się pamięcią do trudnych początków demokracji, prezydentury i wielu, wielu innych kształtujących jej osobowość doświadczeń. Codzienne życie rodzinne Danuty Wałęsy przeplatało się z wielką polityką. Autorka przywołuje bardzo szczególne dla niej momenty, te radosne, jak narodziny kolejnych dzieci, czy odbiór przyznanej Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, ale także te trudne, gdy samotnie walczyła z przeciwnościami losu. Wspomina także ból jaki sprawiała jej krytyka i oskarżenia wysuwane wobec jej sławnego męża. W szczególny sposób opisuje spotkania z Ojcem Świętym i dzieli się z czytelnikami ich wyjątkową i niezapomnianą atmosferą.

Wspomnienia Danuty Wałęsy wywarły na klubowiczach duże wrażenie. Nie sposób nie docenić tej silnej kobiety, matki i żony, która wiernie trwa u boku trudnego i skomplikowanego człowieka, jakim jest Lech Wałęsa. Książka niewątpliwie warta uwagi i polecenia!
A już za miesiąc (26 kwietnia) kolejne spotkanie DKK, którego bohaterką będzie równie nieprzeciętna kobieta. Niezapomniana, wyjątkowa i niestety nieobecna już od 15 lat - Agnieszka Osiecka.

Zapraszamy!!!

 

Od lewej: Elżbieta Błachut, dr Rafał Brzeziński, Urszula Ubych, Izabela Fiedler, Maria Siewruk, Anna Kot, Anna Mroczek

 

Od lewej: Elżbieta Błachut, Urszula Ubych, Izabela Fiedler, Maria Siewruk, Anna Kot, Barbara Popiuk,

Anna Mroczek