Pierwsze spotkanie DKK w 2012 roku

26 stycznia odbyło się pierwsze w 2012 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK). Tym razem rozmawiałyśmy o rodzimej literaturze kobiecej. Tematem spotkania była książka Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk Mariola, moje krople…

Małgorzata Gutowska-Adamczyk należy do grona lubianych i poczytnych współczesnych pisarek. Jest autorką bestsellerowej Cukierni pod Amorem. Również Mariola, moje krople… została ciepło przyjęta przez czytelników. Akcja tej zabawnej powieści rozgrywa się w listopadzie 1981 r., wśród pracowników pewnego teatru mieszczącego się w pewnym prowincjonalnym miasteczku na Dolnym Śląsku. W tym barwnym towarzystwie jest m.in.: znerwicowany dyrektor teatru, jego sekretarka – tytułowa Mariola, grupa opozycjonistów i niegrzeszący inteligencją – towarzysz sekretarz. Postacie są mocno przerysowane, jednak bohaterom nie można odmówić uroku. Klubowicze pozytywnie ocenili powieść, która bawi i przywołuje wiele wspomnień. Długo rozprawiałyśmy o talonach, kartkach, przydziałach i kolejkach.

Mariola, moje krople… to lekka, przekorna powieść dobra na chandrę i na długie zimowe wieczory. Poczucie humoru Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twórczości np. Joanny Chmielewskiej.

Już za miesiąc, 23 lutego br., kolejne spotkanie DKK - tym razem młodzi gniewni polskiej prozy współczesnej. Rozmawiać będziemy o twórczości Michała Witkowskiego oraz o najnowszej książce Huberta Klimko-Dobrzanieckiego Bornholm, Bornholm.

Zapraszamy!!!

Od lewej: Elżbieta Błachut, Izabela Fiedler, Maria Siewruk, Anna Kot, Urszula Ubych,

Barbara Popiuk, Anna Mroczek, Małgorzata Greiner