Kulturalnie i lokalnie…

śladami Marianny Orańskiej

Dolny Śląsk to miejsce wyjątkowe - pełne niezwykle malowniczych miejsc, które od lat wspólnie i na nowo odkrywamy w ramach cyklu: „Kulturalnie i lokalnie”.

Prawdziwą perłą na mapie Dolnego Śląska jest niewątpliwie dawna rezydencja Marianny Orańskiej w pobliskim Kamieńcu Ząbkowickim, którą podziwiałyśmy 19 września. Okazały obiekt, jego burzliwe koleje, a przede wszystkim historia życia jej dawnej właścicielki, kobiety niezwykłej i wyprzedzającej epokę, w której żyła – zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Zespół pałacowo-parkowy w Kamieńcu Ząbkowickim to miejsce interesujące – pozyskane środki oraz przemyślane działania Gminy sukcesywnie przywracają temu niezwykłemu miejscu dawny blask i świetność.