Szczepan Twardoch, o którym rozmawiałyśmy podczas ostatniego spotkania DKK (28.03.2019) to utalentowany i niezwykle obiecujący pisarz, publicysta i felietonista młodego pokolenia.

Autor urodził się i mieszka na Górnym Śląsku, w wywiadach często podkreśla, że jego twórczość silnie zakorzeniona jest w kulturze śląskiej. Miejsce urodzenia niewatpliwie wywarło duży wpływ na tego autora, a kwestia przynależności kulturowej oraz tożsamości narodowej nierzadko pojawiają się w jego utworach. Jest autorem wszechstronnym, w swoim dorobku ma zarówno powieści, opowiadania, eseje i jak dzienniki. Oryginalność pisarstwa Szczepana Twardocha została zauważona zarówno przez krytykę jak i czytelników, a utwory autora, m.in. Morfina, Drach czy Król, były nominowane do wielu prestiżowych wyróżnień, otrzymały też wiele nagród.

Szczepan Twardoch to pisarz interesujący, niewątpliwie wyróżniający się i pomimo młodego wieku niezwykle dojrzały.