19 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie gościła Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolożka i antropolożka, autorka wielu artykułów i książek, m.in.: „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”, w których dzieli się z czytelnikami wrażeniami ze swoich licznych eskapad.

Anna Jaklewicz z powodzeniem łączy pracę i życiową pasję którą w jej przypadku są właśnie podróże. Autorka jest ogromnie ciekawa świata i drugiego człowieka. Zawsze stara się dotrzeć do miejsc wyjątkowych, niedostępnych dla większości turystów, a o swoich barwnych wyprawach niezwykle ciekawie opowiada podczas spotkań autorskich.

Indonezja, o której w poniedziałek opowiadała nam podróżniczka, to miejsce niezwykłe, pełne barw i smaków. Kraj wyspiarski, zróżnicowany geograficznie, etnicznie i kulturowo. Anna Jaklewicz w niezwykle interesujący sposób przybliżyła uczestnikom spotkania to piękne, ciepłe i wiecznie zielone miejsce na ziemi. Obecni na spotkaniu z fascynacją słuchali również opowiadań o ciemnej stronie tego egzotycznego miejsca (masowa wycinka lasów, zanieczyszczenie wód czy… śmieci).

Spotkanie, które odbyło się w ramach cyklu Kulturalnie i globalnie, było bardzo udane i pouczające. Niewątpliwie słuchacze poznali wiele ciekawych i inspirujących faktów o Indonezji, których nadaremnie szukać w przewodnikach.