Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 11

Wczoraj 62

Ten tydzień 293

Ten miesiąc 1376

Wszystkie 897970

Wielkość czcionki

18 października 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie odbyło się niezwykle emocjonujące spotkanie z Sylwią Winnik. Autorka pomimo młodego wieku dotyka w swej książce bardzo trudnych kwestii, pisząc z pasją o wstrząsających wydarzeniach, które mimo upływu lat wywołują w czytelniku silne emocje.

„Dziewczęta z Auschwitz” to przejmujące świadectwo niewyobrażalnego barbarzyństwa nazistowskiej machiny śmierci. Książka jest pokłosiem głęboko poruszających rozmów autorki z dwunastoma kobietami, które przeżyły potworności II Wojny Światowej. Bohaterki Sylwii Winnik, ocalałe z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, całe życie zmagały się z traumą tych doświadczeń. Sylwia Winnik ukazuje całe zło, jakim była wojna, poprzez pryzmat emocji jakie wywołuje historia pojedynczego człowieka.

Wrodzona wrażliwość autorki sprawiła, że to spotkanie z historią zostanie w pamięci uczestników na bardzo długo. To spotkanie autorskie było naprawdę wyjątkowe, pełne emocji i wzruszeń… Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność.