Kulturalnie i lokalnie – Świdnica

W ramach cyklu „Kulturalnie i lokalnie…” członkinie bielawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedziły już  wiele niezwykłych miejsc  Dolnego Śląska. 21 września 2017 r. wspólnie podziwiałyśmy wybrane zabytkowe zakątki Świdnicy.

Wycieczkę rozpoczęłyśmy od spaceru po malowniczym świdnickim rynku, po którym oprowadziła nas występująca tego dnia w roli przewodnika Elżbieta Błachut. Kolejnym punktem wycieczki było wyjątkowe miejsce, Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej. Obiekt, który od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest miejscem szczególnym. Odwiedziłyśmy także Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz monumentalną Katedrę św. Stanisława i św. Wacława.

Świdnica to niewątpliwie piękne miasto z ciekawą historią i bogatą ofertą kulturalną. Zachęcamy do samodzielnego zwiedzania tego urokliwego zakątka Dolnego Śląska.