Dyskusyjny Klub Książki

PartnerzyBIPOdwiedziny

Dzisiaj 20

Wczoraj 34

Ten tydzień 20

Ten miesiąc 627

Wszystkie 886018

Wielkość czcionki

„Lawendowy pokój” Niny George

           

16 marca 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki sięgnęły po książkę niemieckiej dziennikarki i pisarki Niny George, pt. „Lawendowy pokój”.

Bohaterem powieści jest nieco ekscentryczny Jean Perdu, właściciel wyjątkowej księgarni. Ten niezwykły księgarz, z niebywałym wręcz wyczuciem dobiera książki do indywidualnych potrzeb czytelników. Apteka Literacka to miejsce magiczne, w którym są niczym lekarstwo dla duszy. Bohater powieści pomaga innym ludziom, choć sam sam jest człowiekiem głęboko nieszczęśliwym. Jego życie zmienia się diametralnie w chwili, gdy odnajduje list sprzed wielu lat napisany przez kobietę z którą kiedyś łączyło go wielkie uczucie.

„Lawendowy pokój” to pełna uroku powieść o ludzkich namiętnościach i potędze miłości, przywołująca na myśl pisarstwo hiszpańskiego autora Carlosa Ruiza Zafona. Klubowiczki doszły do wniosku, że mimo pewnych walorów powieści Niny George niewątpliwie brakuje jej tego fascynującego klimatu oraz atmosfery tajemnicy, która tak bardzo urzeka w cyklu pt.: „Cmentarz zapomnianych książek”. Jednak jest to oczywiście nasze subiektywne zdanie, zachęcamy zatem do lektury.