Biedronki w „Królestwie książek”

W środę 30 marca 2022 r. odwiedziły naszą bibliotekę Biedronki z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek. Starszaki podczas spotkania dowiedziały się, co znaczą powiedzenia „mól książkowy” i „pożeracz książek”, zostały poinformowane, jak należy zachowywać się w bibliotece i kiedy można zostać jej czytelnikiem. Zapoznały się również z księgozbiorem Działu Dziecięco-Młodzieżowego, dowiedziały się o wartościach płynących z czytania książek i zasadach prawidłowego obchodzenia się z nimi. Wysłuchały krótkiej, zabawnej bajki o smoku, który marzył zaprzyjaźnić się z ludźmi, pt. „Groszek – zielony smok ze Smokowca” Iwony Czarkowskiej, pooglądały sobie nowe, pięknie ilustrowane książki. Na końcu spotkania przeszły korowodem przez wszystkie działy biblioteki.