Tydzień Bibliotek 2018

W ramach Tygodnia Bibliotek 2018 pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” dla dzieci z przedszkoli bielawskich czytali bajki i legendy o dawnej Polsce samorządowcy.

8 maja zaszczycił swoją obecnością, bibliotekarzy i przedszkolaków, burmistrz miasta Piotr Łyżwa, który przedstawił legendę o Warsie i Sawie.

8 maja – odwiedziny dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” z nauczycielkami Ireną Kasprzyk i Iwoną Szumilas oraz Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi z nauczycielkami Elżbietą Stiepańczuk i Małgorzatą Moździerz.

9 maja odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem Arkadym Radosławem Fiedlerem, na które przyszli gimnazjaliści z klas II b i II c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Gimnazjum z wychowawcami: Izabelą Ordą i Anną Mizeracką – Nowak.

11 maja odbyła się VI Noc w Bibliotece. W tym dniu dla dzieci zostało zorganizowanych szereg imprez, m.in.: przedstawienie Teatrzyku Kukiełkowozatytułowane „Muminki i niespodzianka”, występ iluzjonisty Michała Sośniaka, quizy,kalambury, zabawy ruchowe z wykorzystaniem konsoli do gier, poszukiwanie skarbu wśród muzealnych eksponatów. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostały puszczone do nieba kolorowe lampiony.

14 maja – przyszły dzieci z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego „Parkowe Skrzaty” z nauczycielkami Eweliną Pawełkiewicz oraz Lucyną Szady i wzięły udział w spotkaniu pt. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA i obejrzały przedstawienie o Muminkach i Małej Mi. Przedszkolakom czytał radny Tomasz Jazowski rozdział 4 „Pradziadek urodzony w 1918” z książki „Poczet psujów polskich” autorstwa Pawła Beręsewicza, a także wesołe i pouczające wiersze o muchach „Wysypisko” i „Niestrawność”.

15 maja w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Pszczółkom i Misiom z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek oraz Krasnalom z Niepublicznego Przedszkola Montessori z Oddziałami Integracyjnymi wiersze: „Żaba”, „Katar” Jana Brzechwy i „Cukiernia”, Odpady zmieszane”, Dieta” Kingi Grabowskiej-Bednarz czytał radny Rady Miejskiej Bielawy Jarosław Florczak. Dzieci oraz ich opiekunowie: Kamila Ostrowska, siostra Małgorzata Gał, Kamila Łomnicka i Anna Podłęcka obejrzały również przedstawienie Teatrzyku Kukiełkowo pt. „Muminki i niespodzianka”. Przedszkolaki z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowały wiersze i piosenkę o książkach i bibliotece.