Odwiedziła mnie żyrafa

25 kwietnia przyszły do Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci z grupy „Wiewiórki” z nauczycielką Danutą Grzesiak ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego, aby spędził czas na zabawie czytelniczej z ćwiczeniami sprawności i spostrzegawczości wzrokowej. Bibliotekarka Jolanta Pawlak przywitała dzieci wraz z drewnianą figurką Żyrafą i przeczytała fragment opowiadania „Odwiedziła mnie żyrafa” Stanisława Wygodzkiego. Ta książka opowiada o żyrafie, która pracowała w składzie porcelany, jako żywy dźwig i przyjechała do Warszawy, jak to mówiła, odetchnąć świeżym powietrzem. Po zamieszkaniu u pana, który ją ugościł, miała mnóstwo kłopotów ze swoją bardzo długą oraz wąską szyją. Przedszkolaki wcieliły się w postać i naśladowały ruchy żyrafy. Zrobiło się wesoło i sportowo, bo dzieci chętnie ćwiczyły pompki, przysiady i skoki. Spotkanie odbyło się w ramach wiosennego święta książki i nie zabrakło rozmów na temat tematów, jakie w książkach można zapisać np. choroba, szpital, rodzina, zabawa, zwierzęta, bajki i prawdziwe historie. Zadaniem uczestników zabawy czytelniczej był wybór, przegląd i ułożenie wspólnie wieży z książek. Grupa „Wiewiórki” z pewnością zapamięta zagadki o rodzinie czy rebusy z literkami i śmieszną żyrafkę, która prosiła dzieci o dbanie i częste zaglądanie do książek. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki do książki z nagłówkiem „Czytanki Dzieciaczka”.