Więź dziecko-rodzic

18 kwietnia odbyło się spotkanie dla najmłodszych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach „Czytanek Dzieciaczka”. Tematem głównym była więź między dziećmi i rodzicami. Bliskość idzie w parze z zaufaniem, życzliwością i bezpieczeństwem. Maluchy chętnie nawiązały kontakt wzrokowy z rodzicem, rodzice wspólnie bawili się z dzieckiem w udawanie, czyli naśladowanie określonych czynności domowych i w „Czy to dłonie mamy czy taty?”. Ważne, że wszyscy uczestnicy spędzili wolny czas przyjemnie i wesoło i mądrze. Dzieci wspaniale mówiły o swoich rodzicach i dziadkach. Zagadki o rodzinie dostarczyły ciepłych myśli o członkach ich rodzin: pradziadkowie, babcie, dziadkowie, rodzeństwo, ciocie i wujkowie. Podczas zajęć rytuałem stał się przegląd książeczek, tym razem o uczuciach w rodzinie i dzieciństwie, które powinno być szczęśliwym okresem w życiu. Rodzice otrzymali planszę „10 kroków ku temu by stać się lepszym rodzicem” przygotowaną przez Fundację Dzieci Niczyje (nie zaszkodzi przypomnieć sobie kilka ważnych informacji dotyczących relacji z dzieckiem). Konkretne zabawy i piosenki „Jesteś mamo skarbem mym”, „Dobrze z tatą iść” i teledysk „Rodzinna wycieczka” rozruszały mieszane towarzystwo, które wyruszyło wirtualnie w podróż samochodem. Więź z dzieckiem budują wspólne chwile i zwyczaje rodzinne.

Lista książek, które spodobają się i starszym i młodszym czytelnikom: seria Kraina Uważności, „To, co najbardziej lubię…rodzina” Trace Moroney, „Mój tata”, „Moja mama” Anthony Browne, „Super-Charlie” Camilla Läckberg, „Miłość” Astrid Desbordes, „7 nawyków szczęśliwego dziecka” Sean Covey.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!