Eduardo Mendoza

Ostatnie w 2017 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było twórczości Eduarda Mendozy – cenionego hiszpańskiego pisarza, związanego blisko z Barceloną.

Eduardo Mendoza jest autorem wielu powieści,  w tym  oryginalnego cyklu o fryzjerze damskim, którego perypetie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. „Sekret hiszpańskiej pensjonarki”, „Oliwkowy labirynt”, „Przygoda fryzjera damskiego”, „Awantura o pieniądze albo życie” i „Tajemnica zaginionej ślicznotki” –  to swoisty pastisz kryminału i niekończąca się komedia pomyłek opowiadająca o przygodach osobliwego detektywa-amatora. Eduardo Mendoza jest pisarzem ze wszech miar unikalnym. Absurd, ironia, wyraziste, nierzadko przerysowane, postacie, a przede wszystkim specyficzny humor są dla tego pisarza niezwykle charakterystyczne. Jest on niewątpliwie interesującym i niebanalnym przedstawicielem współczesnej prozy hiszpańskiej. Klubowiczki gorąco polecają zapoznać się z jego twórczością.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!