Wystawa „Mundury Orkiestry Dętej w Bielawie”

28 lutego 2018 r. w bielawskim muzeum – Dziale Regionalno-Badawczym Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Bielawie odbyło się otwarcie wystawy Mundurów Orkiestry Dętej. Mundury, które nosili członkowie orkiestry oraz instrumenty po raz pierwszy zostały wystawione przez bielawskie muzeum. Kolekcja ta pochodzi z lat 70-tych ubiegłego wieku, lat świetności orkiestry, która liczyła wówczas 104 muzyków.

Otwarcia wystawy dokonali: zastępca burmistrza Jadwiga Horanin, dyrektor MBP Urszula Ubych oraz prezes SART Roman Pajda. Wśród licznie przybyłych na tę uroczystość gości byli m.in. radni Rady Miejskiej Bielawy: Leszek Stróżyk, Krzysztof Możejko oraz Kazimierz Rachowiecki. W trakcie zwiedzania wystawy goście słuchali koncertu Orkiestry Dętej SART, która kontynuuje tradycje muzyczne orkiestry dętej Bielbawu powstałej w 1946 r. Po otwarciu wystawy i koncercie Orkiestry dr Rafał Brzeziński, historyk, wygłosi wykład pt. 70 lat Orkiestry Dętej w Bielawie 1946-2016. Początek.

Po wykładzie zebrani goście dzielili się swoimi wspomnieniami odnośnie działalności zakładowej Orkiestry Dętej. Prezes SART Roman Pajda dziękował dyrekcji MBP i pracownikom muzeum za odświeżenie mundurów i eksponatów związanych z Orkiestrą i godne ich przechowywanie.

Uroczyste otwarcie wystawy zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielawie wpisuje się w cykl miejskich imprez związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Wystawę „Mundury Orkiestry Dętej” w Bielawie można zwiedzać do końca marca 2018 r. w dziale regionalno-badawczym MBP przy ul. Piastowskiej 19b.

W Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 r., biblioteka czynna będzie w godzinach 8.00-16.00.
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym tygodniu biblioteki i wybrać sobie lekturę na święta!

Dyrektorka i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie życzą wszystkim użytkownikom i przyjaciołom biblioteki wesołych świąt!