Uczniowie z Jaźwiny

3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie gościli uczniowie z klas „0” – VII wraz z kadrą nauczycielską ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaźwinie. Spotkanie prowadziła bibliotekarka Jolanta Pawlak, która serdecznie przywitała tak liczną grupę. Podczas spotkania dzieci odbyły wycieczkę po bibliotece, poznając pracę bibliotekarek z działów udostępniania zbiorów tradycyjnych i multimedialnych. W Pokoju Spotkań uczniowie dowiedzieli się, iż nasza biblioteka jest instytucją kultury działającą w Bielawie już 70 lat. Każdy może zapisać się do biblioteki, a dzięki karcie bibliotecznej korzystać ze wszystkich materiałów: książki, czasopisma, gry komputerowe, planszówki, audiobooki oraz z platformy Legimi. Lekcja biblioteczna z pewnością zapadnie w pamięć uczniom z Jaźwiny. Biblioteka to miejsce otwarte dla młodych czytelników. Bibliotekarka przedstawiła kilka przykładów książek w różnych formatach i treści o szukaniu przyjaciół czy podróżach. Uczniowie wysłuchali wesołej historyjki o pingwinie „Tata w sieci” Philippe de Kemmeter i pięknie odczytali przesłanie bajeczki. Na zakończenie spotkania, w imieniu wszystkich zebranych,  nauczycielka Małgorzata Okienko odebrała upominek  – książkę o cudach świata, czasopismo „Wiadomości Bielawskie” opakowane w torebkę z logo bielawskiej biblioteki.